Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 16 Şubat 2019 16:14:33 Tarihinde eklenmiştir. 120 Defa Okundu.

Galatasaray Başkanı: CAS'taki Davayı Kazandık, Avrupa'dan Men Edilmemiz Söz Konusu Değil

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: CAS, itirazımızı kabul etti, yeniden yargılanma olmayacak. Avrupa'dan men edilmemiz söz konusu değil.

Galatasaray Başkanı: CAS'taki Davayı Kazandık, Avrupa'dan Men Edilmemiz Söz Konusu Değil

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA Fair Play Komitesi'nin yeniden yargılanma kararının reddedildiğini açıkladı. Cengiz, Galatasaray TV'de katıldığı programda 'Men cezası yemekten kurtulduk. Yapılandırma anlaşmamız devam edecek.' şeklinde konuştu.

Mustafa Cengiz'in açıklamalarından öne çıkan ifadeler şu şekilde:

'KESİNLİKLE MEN CEZASI ALACAĞIMIZI SÖYLEMİŞLERDİ'

'24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. Bir strateji konuştuk. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik. Neredeyse her ay sunumlar yaptık. Bizi sürekli denetlediler ve sonuçta bize 13 Haziran 2018'de 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptılar. Bu anlaşmayla birlikte Galatasaray, men cezası yemekten kurtuldu.'

'TÜRKİYE'DEN BU KOMİTEYİ ALEYHİMİZE ÇOK BESLEDİLER'

'Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler. Binlerce mail, fax gitti. Bu komite, bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk.

'Komitenin yeniden yargılanma kararı reddedildi. Böylece yeniden yapılandırma anlaşmamız devam edecek.'

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:37
Güneş
07:01
Öğle
13:25
İkindi
16:51
Akşam
19:36
Yatsı
20:53
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN