Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 08 Şubat 2019 12:54:20 Tarihinde eklenmiştir. 63 Defa Okundu.

BM, Kaşıkçı Cinayeti Raporunu Yayınladı: Suudiler Soruşturmayı Ciddi Şekilde Engelledi

BM'nin Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporunda, 'Kaşıkçı cinayeti Suudi yetkililer tarafından önceden planlandı. Suudi Arabistan soruşturmayı ciddi şekilde engelledi.' ifadeleri kullanıldı.

BM, Kaşıkçı Cinayeti Raporunu Yayınladı: Suudiler Soruşturmayı Ciddi Şekilde Engelledi

Birleşmiş Milletler Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili raporunda, cinayetin Suudi Arabistan devleti yetkililerince planlandığı ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'nin cinayeti aydınlatma çabalarını ciddi bir şekilde baltaladığı ifade edildi.

'TÜRKİYE'NİN SORUŞTURMASI CİDDİ ŞEKİLDE BALTALANDI'

Birleşmiş Milletler'den, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, 'Suudi Arabistan Türkiye'nin Kaşıkçı cinayetine ilişkin soruşturmasını ciddi bir şekilde baltaladı.' açıklaması yapıldı.

'KAŞIKÇI, VAHŞİ BİR CİNAYETE KURBAN GİTTİ'

Açıklamada ayrıca, 'Soruşturmada elde edilen delillere göre Kaşıkçı, Suudi Arabistanlı yetkililerce önceden tasarlanmış vahşi bir cinayete kurban gitti.' ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmişti.

Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı'nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı ancak cesedinin nerede olduğu konusu hala netlik kazanmadı.

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:50
Güneş
06:21
Öğle
13:17
İkindi
16:59
Akşam
20:01
Yatsı
21:24
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN