Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 08 Ocak 2019 17:03:58 Tarihinde eklenmiştir. 162 Defa Okundu.

İngiltere Dışişleri Bakanı: Esad Bir Süre Daha Yerinde Kalacak

İngiltere Dışişleri Bakanı, Suriye'de Beşar Esad'ın Rusya'nın desteği ile bir süre daha iktidarda kalacağını ancak ilerleyen zamanlarda Esad'ın gitmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı: Esad Bir Süre Daha Yerinde Kalacak

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Rusya'nın desteği ile bir süre daha iktidarda kalacağını ancak ülkede kalıcı barışa ulaşılması için Esad'ın gitmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt,

İNGİLTERE'DEN 'ESAD GİTMELİ' MESAJI

Deutsche Welle Türkçe servisinin haberine göre, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suriye'de kalıcı barışın sağlanması için Devlet Başkanı Beşar Esad'ın gitmesi gerektiğini ancak bunun yakın bir vadede gerçekleşmesini beklemediklerini söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad

'BİR SÜRE DAHA YERİNDE KALACAK'

Hunt, 'Britanya'nın uzun zamandır Suriye ile ilgili duruşu, ülkede (Esad liderliğindeki) rejim bulunduğu sürece kalıcı barış sağlanamayacağı yönünde. Ancak üzülerek belirtmek isterim ki kendisinin bir süre daha yerinde kalacağını düşünüyoruz' ifadesini kullandı.

Hunt, Suriye'de sekiz yıldır süren iç savaşta Esad'ın Rusya'nın kendisine verdiği destek sayesinde koltuğunu koruduğunu belirtti.

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:35
Güneş
06:59
Öğle
13:24
İkindi
16:51
Akşam
19:37
Yatsı
20:54
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN