Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 08 Ocak 2019 17:03:57 Tarihinde eklenmiştir. 153 Defa Okundu.

İran, Atlas Okyanusu'nun Amerika Kıyılarına Savaş Gemileri Göndereceğini Duyurdu

Yaptırım krizleri ile birlikte ilişkileri tamamen gerilen İran ile ABD arasında savaş çanlarını yeniden çaldıracak bir gelişme yaşandı. İran, Atlas Okyanusu'nun Amerika kıyılarına savaş gemileri göndereceğini duyurdu.

İran, Atlas Okyanusu'nun Amerika Kıyılarına Savaş Gemileri Göndereceğini Duyurdu

İran Deniz Kuvvetleri İkinci Komutanı, İran'ın Mart ayından itibaren Atlas Okyanusu'nun batısına savaş gemileri göndereceğini söyledi. Atlas Okyanusu, Kuzey ve Güney Amerika kıtalarıyla Avrupa ve Afrika kıtaları arasında kalıyor. Washington yönetiminin İran'ın bu hamlesine nasıl yanıt vereceği henüz bilinmiyor.

ABD'NİN UÇAK GEMİSİ HAMLESİNE KARŞILIK VERİLECEK

Reuters haber ajansının geçtiği habere göre, Tahran yönetimi ABD'nin arka bahçesine savaş gemisi gönderecek. İran Deniz Kuvvetleri İkinci Komutanı'na dayandırılan haberde, İran'ın Atlas Okyanusu'na savaş gemisi göndereceği ifade edildi. Bu hamle, ABD'nin İran civarında uçak gemisi konuşlandırmasına cevap olarak görülüyor.

İRAN, ABD'NİN SAVAŞ GEMİLERİNİ TACİZ ETTİ

USS John C. Stennis uçak gemisinin başını çektiği ABD savaş gemisi grubu Basra Körfezi'ne konuşlandırmıştı. Grubun girişi sırasında İran Devrim Muhafızları'na ait yaklaşık 30 geminin onlara eşlik ettiği açıklanmıştı.

İranlılar, küçük gemilerin birinden havalandırılan insansız hava aracıyla Amerikan gemilerini videoya kaydetmeye çalışmıştı. Ayrıca İran gemilerinden birinin de füze denemesi gerçekleştirdiği ifade edilmişti.

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:42
Güneş
07:06
Öğle
13:25
İkindi
16:50
Akşam
19:33
Yatsı
20:50
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN