Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 24 Aralık 2018 13:17:43 Tarihinde eklenmiştir. 199 Defa Okundu.

Metin Akpınar'ın Avukatlarından Açıklama: Cumhurbaşkanı'na Yanlış Aksettirildi

'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Metin Akpınar'ın avukatları yaptığı yazılı açıklamada 'Konu hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirildi.' ifadelerini kullandı.

Metin Akpınar'ın Avukatlarından Açıklama: Cumhurbaşkanı'na Yanlış Aksettirildi

Halk Tv'de kullandığı ifadeler nedeniyle sanatçı Metin Akpınar'a soruşturma başlatılmıştı. Metin Akpınar'ın avukatları Atilla Hekimoğlu, Burçin Hekimoğlu ve İrem Hekimoğlu tarafından müvekkilleri hakkında başlatılan soruşturma üzerine yazılı açıklama yaparak, 'Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur. Söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz' dedi.

KATILDIĞI PROGRAMDAKİ SÖZLERİ NEDENİYLE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Halk TV'de Uğur Dündar moderatörlüğünde yayınlanan Halk Arenası programına konuk olan Metin Akpınar'a sarf ettiği sözler nedeniyle soruşturma başlatılmıştı.

'CUMHURBAŞKANI'NA YANLIŞ AKSETTİRİLMESİNE NEDEN OLUNMUŞTUR'

Konuyla ilgili Metin Akpınar'ın avukatlarınca yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

'Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı'na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur.

Konunun, kamuoyunca, olduğundan farklı anlaşılmaması arzusunu taşımakla beraber, toplumu gerçek dışı haberlerle yanlış yönlendiren söz konusu medya organları ve sorumluları hakkında da hukuki yollara başvurulacağını saygıyla duyururuz.'

SABAH STLERİNDE ADLİYEYE GÖTÜRÜLDÜ

Metin Akpınar, sabah saatlerinde İstanbul'daki evinden alınarak polis eşliğinde adliyeye götürüldü. Akpınar'ın götürüldüğü sıralarda Müjdat Gezen'in de adliyeye götürüldüğü öğrenildi.

'İFADE VERMEYE GİDİYORUZ'

Metin Akpınar'ın İstanbul Kadıköy'deki evine sabah saatlerinde polis ekibi geldi. Polislerin içeriye girmesini ardından Akpınar tek başına dışarıya çıktı. Metin Akpınar, 'Savcı bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz' dedi. Metin Akpınar, sivil aracına bindirilerek Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü. Akpınar, ifade işlemleri için savcılığın bulunduğu bölüme geçti.

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?

Akpınar, şu ifadeleri kullanmıştı:

'Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir, ama bize yazık olur, biz harap oluruz.'

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Sanatçı Akpınar'ın Halk TV'de yayımlanan Halk Arenası programında söylediği bazı sözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çekmişti. Erdoğan bugün 'Beni ipe götüreceklermiş, bunu sanatçı müsveddeleri yapacakmış, senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götürecekmiş, senin haddine mi? Biz şahadete inanmış insanlarımız: Biz bunların bedelini ödemeye hazırız. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler' demişti.

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:42
Güneş
07:06
Öğle
13:25
İkindi
16:50
Akşam
19:33
Yatsı
20:50
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN