Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 20 Aralık 2018 20:41:41 Tarihinde eklenmiştir. 173 Defa Okundu.

Hasan Celal Güzel İsmi Halk Kütüphanesi'ne Verildi

Hasan Celal Güzel ismi Halk Kütüphanesi'ne verildiANKARA - Gölbaşı Halk Kütüphanesi'nin ismi eski bakan Hasan Celal Güzel olara değiştirildi.

Hasan Celal Güzel İsmi Halk Kütüphanesi'ne Verildi

Hasan Celal Güzel ismi Halk Kütüphanesi'ne verildi

ANKARA - Gölbaşı Halk Kütüphanesi'nin ismi eski bakan Hasan Celal Güzel olara değiştirildi.
Kütüphane isim değişikliği törenine Eski Bakanlardan Güldal Akşit ve Abdulkadir Aksu,Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ ve Prof. Dr. Kemal Çiçek, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgehan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Kütüphane Müdürü Özbey Uçak ve Hasan Celal Güzel'in eşi Ülker Güzel olmak üzere öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kuran Tilaveti'nin okunduğu kütüphane isim değişikliği töreninde konuşan Kütüphane Müdürü Özbey Uçak, Hasan Celal Güzel'i tanıtarak biyografisini okudu.
Hasan Celal Güzel'in eşi Ülker Güzel de bir konuşma gerçekleştirerek eşinin isminin kütüphaneye verilmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, 'Hasan Bey'in de sevdiği gençlerle bir arada bulunmaktan gurur duyuyorum. Bundan sonraki fikir ve gelecek nesillerimize aktarabilme çalışmalarımızın devam ederek bu şekilde kütüphaneler yoluyla eğitim ve araştırma yoluyla intikali bizim için taşıyacağımız en büyük gururdur. Hasan Bey'in vefatından sonra ailece bize düşen görev onun yarım bıraktığı çalışmaları devam ettirmek olduğunu düşünerek 2018 yılı içinde tamamlamaya gayret ettik. 2 projesi daha vardı. Bu projede Ortak Türk Tarihi ve Türk Musiki Atlası çalışmaları değerli akademisyenlerimizle birlikte gündeme taşıdık ve hala üzerinde çalışıyoruz' diyerek bu sevgiyi taşımanın gururu içerisindeyiz' dedi.
Eski Bakanlardan Güldal Akşit ve Abdulkadir Aksu olmak üzere Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezinden Prof. Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ ve Prof. Dr. Kemal Çiçek'te bir konuşma yaparak, Hasan Celal Güzel ile ilgili çalışmaları ve anılarından bahsettiler.
Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan da kısa bir konuşma yaparak; 'Münevver bir insanı, demokrasiyi hazmetmiş bir siyaset adamını, önemli bir düşünürümüzü anmış oluyoruz' diyerek vefatının sene-i devriyesinde Hasan Celal Güzel adına sempozyum yapacaklarını belirtti.
Konuşmaların ardından Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan Ülker Güzel'e çiçek takdimin de bulunarak, toplu fotoğraf çekimi yapıldı

Yorum Yap
Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki manipülasyonla ilgili yaptığı açıklamada, 'Şu anda döviz bakın düşmeye başladı, 5,2 buralara düştü; doların durumu bu. Daha önce de söyledim, bunların hepsi gelip geçici, bu da geçici.' dedi.
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye ordusunun güvenli bir şekilde yer alması sağlanmalıdır'ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 'Suriye sınırında Suriye yönetimi ile irtibata geçilmeli, Suriye yönetiminin toprak bütünlüğünü göz ardı etmeden, toprak...
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '1 Nisan'da yıkım senaryoları kuranlara esaslı bir ders vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela açıklaması: 'Küresel savaşa döndürüldü'ANKARA - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Venezuela'da yaşananlara ilişkin, 'Ne yazık ki ülkemizde de yapılanlara baktığımız zaman, böyle bir küresel savaşa döndürüldü.
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mardin'de aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) eleştirilerde bulunarak, 'CHP'nin derdi başka, CHP'nin çözüm üretmek, öneri üretmek, iktidara alternatif olmak gibi bir derdi yok.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:35
Güneş
06:59
Öğle
13:24
İkindi
16:51
Akşam
19:37
Yatsı
20:54
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN