Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 09 Aralık 2018 16:07:51 Tarihinde eklenmiştir. 237 Defa Okundu.

Türkiye Dış Politikada Son Derece…'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Türkiye, dış politikada son derece güçlü bir ses olarak yerini alıyor.

Türkiye Dış Politikada Son Derece…'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Türkiye, dış politikada son derece güçlü bir ses olarak yerini alıyor. Halkın beklentilerinin de politikalara yansıdığını görüyoruz' dedi.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de basın mensupları ile bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Yılmaz, Türkiye'nin dış politikada aktif bir ülke haline geldiğini söyledi. Türkiye'nin dünyada ağırlığı hissedilen bir ülke olduğunu kaydeden Yılmaz, 'Türkiye son 16 yılda ekonomide, sosyal alanda, demokraside elde ettiği başarılarla dış politikada aktif bir ülke haline gelmiş durumda. Dünyada ağırlığı hissedilen bir ülke haline gelmiş durumda. Son dönemlerde bunu çeşitli örnekleri ile görüyoruz. Kudüs'e Amerika Büyükelçiliğini taşıma kararından tutun son dönemlerde yaşanan Kaşıkçı hadisesinde Türkiye'nin aldığı ilkeli tavra kadar, G20 platformlarındaki yaklaşımlarından, Suriye İdlib meselesindeki inisiyatife kadar çok çeşitli örnekleri ile bunu görüyoruz. Türkiye, dış politikada son derece güçlü bir ses olarak yerini alıyor. Dış politikada halkın beklentilerinin de politikalara yansıdığını görüyoruz Türkiye'de. Eski Türkiye'ye baktığınız zaman vatandaşımızın değerlerinden, tercihlerinden, beklentilerinden kopuk bir dış politika izlendiğini görürdünüz ama AK Parti döneminde bu anlamda dış politikanın da demokratikleştiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Dış politika da artık halkımızın tercihleriyle ve halkımızın temsilcileriyle şekillenen bir alan. Dış politika geçmişte küçük bir azınlığın tartıştığı, şekillendirdiği bir alandı şimdi toplumun önünde şeffaf bir şekilde tartışılan, toplumun değerleriyle beklentileriyle ilişkili bir şekilde şekillenen bir alan. Bu anlamda AK Parti döneminde dış politikanın daha demokratik bir hale geldiğini söyleyebiliriz' ifadelerine yer verdi.

'HALKIMIZIN BEKLENTİLERİ DE DEĞİŞİMDEN YANADIR' 31 Mart 2019'da yapılması planlanan Mahalli İdareler seçiminde AK Parti seçmeninin değişim talep ettiğini vurgulayan Yılmaz, aday belirleme sürecinde değişimin büyük oranda yaşandığını belirtti. Merakla beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının bütçe görüşmelerinden sonra açıklanacağını vurgulayan Yılmaz, '2019 yılının Mart ayının sonunda bir yerel seçim gerçekleşecek inşallah. AK Parti bu sürece hazırlıklarını yapıyor. Çok etkili bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Genel merkezimizde konu ile ilgili komisyonlarımız oluşturulmuş durumda. Hem aday belirleme süreci açısından hem de yeni politikalar, yeni söylemler bakımından çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 4 aylık gibi bir süre var 74 ilin adayını ilan etmiş durumdayız. İstanbul adayı bütçe çalışmaları sonrası ilan edilmiş olacak. Toplumda bir değişim talebi olduğunu görüyoruz genel siyasette de yerel siyasette de. Dinamik bir toplumumuz var ve toplumumuz değişimden yana genel itibariyle. Bunun AK Parti'nin çalışmalarına yansıdığını da görüyoruz. AK Parti her zaman toplumun nabzını tutan ve toplumun beklentilerine göre siyasetini şekillendiren bir partidir. Bu bizim genel ilkemizdir. Bu yerel seçimlerde de aday belirlemedeki en büyük faktör aslında halktır. Halkımızın beklentileri de değişimden yanadır. Süreklilik de önemli ama büyük oranda bir değişim yaşandığını hep birlikte görüyoruz' şeklinde konuştu. Düzenlenen basın toplantısına Yılmaz'ın yanı sıra AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve AK Parti Bingöl Belediye Başkan adayı Erdal Arıkan katıldı.

()

Yorum Yap
Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki manipülasyonla ilgili yaptığı açıklamada, 'Şu anda döviz bakın düşmeye başladı, 5,2 buralara düştü; doların durumu bu. Daha önce de söyledim, bunların hepsi gelip geçici, bu da geçici.' dedi.
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye ordusunun güvenli bir şekilde yer alması sağlanmalıdır'ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 'Suriye sınırında Suriye yönetimi ile irtibata geçilmeli, Suriye yönetiminin toprak bütünlüğünü göz ardı etmeden, toprak...
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '1 Nisan'da yıkım senaryoları kuranlara esaslı bir ders vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela açıklaması: 'Küresel savaşa döndürüldü'ANKARA - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Venezuela'da yaşananlara ilişkin, 'Ne yazık ki ülkemizde de yapılanlara baktığımız zaman, böyle bir küresel savaşa döndürüldü.
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mardin'de aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) eleştirilerde bulunarak, 'CHP'nin derdi başka, CHP'nin çözüm üretmek, öneri üretmek, iktidara alternatif olmak gibi bir derdi yok.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:35
Güneş
06:59
Öğle
13:24
İkindi
16:51
Akşam
19:37
Yatsı
20:54
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN