Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 02 Aralık 2018 22:24:33 Tarihinde eklenmiştir. 142 Defa Okundu.

Bu Belediyeleri Kandil'e Bağlamak İstediler'

Ağrı'da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bu belediyeleri Kandil'e bağlamak istediler.

Bu Belediyeleri Kandil'e Bağlamak İstediler'

Ağrı'da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bu belediyeleri Kandil'e bağlamak istediler. Biz buna engel olduk. Aldık milletimizin hizmetine bağladık. Milletimizin de hizmetine sunduk' dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dörtyol Kavşağı'nda gerçekleştirilen açılış ve temel atma töreninde vatandaşlarla bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını Ağrılılara iletti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli meselelerinden birinin istihdam olduğuna dikkat çeken Soylu, işsizliğin ortadan kaldırılması için gayret gösterdiklerini ve bunun içinde huzurun olması gerektiğini anlattı. Bakan Soylu, Ağrı Belediyesine kayyum atadıklarında HDP'den kalan 12,6 milyon borç olduğunu 6,5 milyon lira ise esnafa borçları olduğunu söyledi. Soylu, 'Birileri sürekli sağda solda homurdanıyorlar, iftira atıyorlar. Ben öyle lafı sağa sola götüren adam değilim. Kitabın ortasından konuşan bir adamım. Kimse kusura bakmasın ama HDP bu milleti de bu milletin kavuştuğu hizmetleri de kıskanmaktadır. Kıskansalar da, çatlasalar da, patlasalar da bunları asil milletimize yapacağız. Bugün bunlar Ağrı'yı Diyarbakır'ı, Mardin'i, Bitlis'i, Şırnak'ı, Hakkari'yi, Van'ı Cizre'yi, Yüksekova'yı buralarda yaptıklarımızı, buralardaki yolları, parkları, akıttığımız suları vatandaşların bulduğu huzuru ve refahı kıskanmaktadır' ifadelerini kullandı.

'HERKES DUYSUN BU MİLLET NE ONLARA NE DE BAŞKASINA MAHKÜM OLMAZ'

Çok sayıda kız çocuğunun okula kazandırıldığını vurgulayan Bakan Soylu, 'O çocuklar, mühendis olsun, doktor olsun, öğretmen olsun, hemşire olsun anasına, babasına, memleketine milletine hayırlı evlatlar olsun diye. Hasetlerinden çatladılar, kıskandılar çünkü istiyorlar ki devleti ile vatandaşı bir arada olmasın. Millet onlara mahküm olsun. Onlardan başkasını tanımasın, bilmesin. Herkes duysun bu millet ne onlara nede başkasına mahküm olmaz. Bizim her vatandaşımız bu ülkenin asli unsurudur. Devlet onun devletidir. Mesele bu kadar açık ve nettir' diye konuştu.

'BU BELEDİYELERİ KANDİL'E BAĞLAMAK İSTEDİLER'

Bir tek şeye mani olduklarını belirten Bakan Soylu, 'Belediyelerde, il başkanlıklarda yaptıkları festivallerde gençleri kandırıp dağa götürmelerine mani olduk. Kandırmadıklarını daha 12-13 yaşında çocukları okul önlerinde kaçırmalarına mani olduk. Belediyelerin araçlarıyla dağa erzak taşımlarına mani olduk. Belediyelerin kasasını soyup soğana çevirmelerine mani olduk. Allah bir daha düşürmesin. Belediye işçilerinin maaşlarından Kandil için haraç kesmelerine mani olduk. Allah'a hamdolsun mani olduk. Hiç kıvırmasınlar, lafı eğip bükmesinler kendileri Kandil'e bağlıdırlar. Bu belediyeleri Kandil'e bağlamak istediler. Biz buna engel olduk. Aldık milletimizin hizmetine bağladık. Milletimizin de hizmetine sunduk' şeklinde konuştu.

'ARTIK KIZ ÇOCUKLARIMIZI DAĞA GÖTÜREMEYECEKLER'

Çok çalıştıklarını ancak tek dertlerinin kız çocukları olduğunu vurgulayan İçişleri Bakanı Soylu, '13-14 yaşlarındaki kız çocuklarına musallat oldular. Onları alıp dağlara götürdüler. 2 yılı aşkındır İçişleri Bakanlığı görevini yapıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği güçle, kuvvetle, kudretle ve destekle her zaman yemin ettim ve bu yeminimin de üstündeyim. Artık kız çocuklarımızı dağa götüremeyecekler. Onlar öğretmen olacak, onlar mühendis olacak, onlar hemşire olacak, onlar doktor olacak. Onlar memleketimin 780 bin metrekaresinde hizmet verecek. Onlar annesinin babasının başlarını okşayarak büyüyecek. Dağlarda o rezil adamların yanında büyümeyecek, büyümeyecek. Eğer bunu gerçekleştiremezsek, Allah'ımıza şükürler olsun şimdi gerçekleştiriyoruz. Ama gerçekleştiremezsek yaptığımız görev bize haram olsun. Bu kadar açık ve nettir.' diye konuştu. Terör örgütü PKK'nın çukur eylemleri yaptığını hatırlatan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Dertleşmek istiyorum sizlerle, Cizre'yi kim yıktı? Silopi'yi kim yıktı? Doğu ve Güneydoğu'da yapılan binaları kim yıktı? Camileri kim yıktı? Okulları kim yıktı? Allah için soruyorum bunları kim yıktı? Yaktılar ve yıktılar ama bunları yapmak içinde çaba sarf eden, gayret ortaya koyan, mücadele ortaya koyan, onlar yıktıkça yapmayı hem milletin emri hem de Allah'ın emri bilen bir anlayıştan geliyoruz. Araçlarla hendekler kazdılar, barikatlar kazdılar. Kütüphaneleri yaktılar, esnafın dükkanlarını ve insanların ekmek teknelerini kullanılamaz hale evlerini ise oturulamaz hale getirdiler. '

'BİZ AĞZIMIZI AÇMASAK, BİR TANE AFİŞ ASMASAK BİLE ESERLERİMİZ MEYDANDADIR'

'Çukur eylemlerinde evlerini yakıp yıktıkları zorla evlerinden çıkarttıkları o evlerde her türlü iğrençliği tecavüzü ortaya koydukları vatandaştan acaba hangi yüzle gelip ne isteyecekler?' diye soran Bakan Soylu, 'Ne diyecekler evlatlarınızı dağa kaçırttık, mahallelerinizi yakıp yıktık, yolunuzu yapmadık, suyunuzu akıtmadık, çöpünüzü almadık, paranızı aldık da almaya kaçırdığımız teröristin cebine yol harçlığı yaptık ama bunları unutun bize oy verin mi diyecekler? Kıymetli Ağrılı hemşehrilerim başta da söyledim. Siyasetçi gelir anlatır, söyler ancak kararı da yetkiyi de siz verirsiniz, millet verir. Bizim yaptığımız işler ortadadır. Biz ağzımızı açmasak, bir tane afiş asmasak bile eserlerimiz meydandadır.' ifadesini kullandı.

'HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL' 40 yıldır bu memlekete kurşun sıkanların hiçbir şey başaramadığını dile getiren Bakan Soylu, anne ve babalara da seslendi. Soylu, 'Çocuklarına terör örgütünün musallat olduğu anne ve babalar, çocukları dağda olan anne ve babalar; hiçbir şey için geç değil. Bakın biraz önce söyledim. Yılbaşından itibaren örgüte katılım sadece 95 kişi. 2014 yılında 5 bin 500 kişiydi. Ne noktaya düşürdük el birliği ile düşürdük. İnanarak kardeşliğimizi ortaya kıyarak kasım ayında sadece 1 kişi katıldı. Buna karşılık yaklaşık 400 terörist teslim oldu. Bunun 15'sini dağdan indirdik. Bunu ailelerle birlikte ikna ederek yaptık. Eğer anneler, babalar ve akrabalar destek verirse Allah'ın izniyle biz bu işi çok daha rahat halledebiliriz. Bu hepimizin gayreti ile olur. Herkese sesleniyorum; biz burada vatandaşlarımızla güzel vesilelerle buluşmak istiyoruz. Böyle açılışlarla, festivallerle ve pikniklerle buluşmak istiyoruz' değerlendirmelerinde bulundu. Programa Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Burada gerçekleştirilen programın ardından, Bakan Soylu esnaf ziyaretinde bulunarak programlarına devam etti.

(Abdullah Söylemez/)

Yorum Yap
Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki manipülasyonla ilgili yaptığı açıklamada, 'Şu anda döviz bakın düşmeye başladı, 5,2 buralara düştü; doların durumu bu. Daha önce de söyledim, bunların hepsi gelip geçici, bu da geçici.' dedi.
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye ordusunun güvenli bir şekilde yer alması sağlanmalıdır'ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 'Suriye sınırında Suriye yönetimi ile irtibata geçilmeli, Suriye yönetiminin toprak bütünlüğünü göz ardı etmeden, toprak...
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '1 Nisan'da yıkım senaryoları kuranlara esaslı bir ders vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela açıklaması: 'Küresel savaşa döndürüldü'ANKARA - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Venezuela'da yaşananlara ilişkin, 'Ne yazık ki ülkemizde de yapılanlara baktığımız zaman, böyle bir küresel savaşa döndürüldü.
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mardin'de aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) eleştirilerde bulunarak, 'CHP'nin derdi başka, CHP'nin çözüm üretmek, öneri üretmek, iktidara alternatif olmak gibi bir derdi yok.
Hamza Dağ: 'Türkiye Genelinde Yüzde 60'ın Üzerine Çıkacağız'
Hamza Dağ: 'Türkiye Genelinde Yüzde 60'ın Üzerine Çıkacağız'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhur İttifakı olarak yerel seçimde Türkiye genelinde yüzde 60'ın üzerine çıkacaklarını savundu.
Palandöken Belediyesinde Efkan Ala'ya Vefa
Palandöken Belediyesinde Efkan Ala'ya Vefa
Palandöken Belediyesi tarafından Yıldızkent'te yaptırılan Kültür Merkezi'ne Efkan Ala'nın ismi verildi.
CHP'den İstifa Eden Başkan Gülbay DP'den Aday Oldu
CHP'den İstifa Eden Başkan Gülbay DP'den Aday Oldu
Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa eden Denizli'nin Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, düzenlenen törenle Demokrat Parti'ye (DP) geçerek 31 Mart yerel seçimlerinde DP'den belediye başkan adaylığını açıkladı.
Siyaset Yaptıkları Dönemde Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile Çalışan Gürcan Balık'ın Tahliye Kararı Durduruldu
Siyaset Yaptıkları Dönemde Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile Çalışan Gürcan Balık'ın Tahliye Kararı Durduruldu
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını ve Ahmet Davutoğlu'nun özel kalem müdürlüğünü yapan Gürcan Balık'ın tahliyesi durduruldu.
Hasan Celal Güzel İsmi Halk Kütüphanesi'ne Verildi
Hasan Celal Güzel İsmi Halk Kütüphanesi'ne Verildi
Hasan Celal Güzel ismi Halk Kütüphanesi'ne verildiANKARA - Gölbaşı Halk Kütüphanesi'nin ismi eski bakan Hasan Celal Güzel olara değiştirildi.
Putin: 'Türkiye'ye Saygı Duyuyor ve Taviz Veriyoruz'
Putin: 'Türkiye'ye Saygı Duyuyor ve Taviz Veriyoruz'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya ve Türkiye'nin Suriye krizini çözmek için taviz verdiğini ve Moskova ile Ankara arasındaki ilişkilerin güçlendiğini söyledi.
Erdoğan'dan, Halkı Sokağa Davet Eden Fatih Portakal'a: Ahlaksıza Bak, Yargı Gereken Cevabı Verecektir
Erdoğan'dan, Halkı Sokağa Davet Eden Fatih Portakal'a: Ahlaksıza Bak, Yargı Gereken Cevabı Verecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı sokağa davet eden Fatih Portakal'a isim vermeden yüklendi. Erdoğan, 'Edep fukarasının bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor, ahlaksıza bak, yargı gereken cevabı verecektir' şeklinde konuştu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:27
Güneş
07:51
Öğle
13:32
İkindi
16:31
Akşam
19:02
Yatsı
20:18
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN