Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 15 Ekim 2018 21:18:31 Tarihinde eklenmiştir. 180 Defa Okundu.

Kuşadası Gecekondu Mahallesi Renkleniyor

Kuşadası Gecekondu Mahallesi Renkleniyor

Marshall’ın insanların hayatına renk ve estetik katmadaki uzmanlığını yansıtan “Renklendir Hayatı” projesi Türkiye’de 2010 yılında Kadıköy Ayrılık Çeşmesi Sokağı’ndaki çalışmayla başladı. Daha sonra Yıldız Sarayı, Manisa’nın Kula ilçesi, Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi, Kastamonu ve Hatay’da Kırk Asırlık Türk Yurdu Sokağı’nda uygulanan proje şimdi de Venuart Grubu’nun girişimi ve Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle Kuşadası’nda hayata geçirildi. Kuşadası projesi 401 hanenin boyanması ile Türkiye’deki en büyük “Renklendir Hayatı” projesi oldu.
 
Adabağ: “Yaşamı iyileştirmede renklerin gücüne inanıyoruz”
 
İlk etabı tamamlanan projenin Kuşadası’nda yarattığı dönüşümü anlatmak üzere düzenlenen basın toplantısında konuşan Marshall Pazarlama Müdürü Pınar Adabağ, şunları kaydetti:
 
“Marshall olarak renklerin ve boyamanın insanların yaşam standartlarını yükselterek, alışkanları değiştirme ve yaşam alanlarını daha eğlenceli, renkli ve yaşanabilir kılma gücüne inanıyoruz. ‘Renklendir Hayatı’ projesi çocukların, ailelerin ve toplumların ihtiyaç duyduğu ve gelişimlerini destekleyecek mutlu alanlar yaratıyor. Bu inançla AkzoNobel tarafından dünya çapında hayata geçirilen ‘Renklendir Hayatı’ projesi kapsamında 39 ülkede yürüttüğümüz çalışmalar renkli bir dokunuşla insanları motive edebileceğimizi ve ilham verebileceğimizi her seferinde bir kez daha görmemizi sağlıyor.
 
Sosyal deneylerimiz, rengin hareketleri şekillendirmede etkisi olduğunu gösteriyor. Dünyada ‘Renklendir Hayatı’ çerçevesinde bugüne kadar 2.300’e yakın proje gerçekleştirildi. Bu projeler için 1,3 milyon litreyi aşkın boya kullanıldı. 12 binden fazla gönüllü ile yürütülen projeler 81 milyondan fazla kişiye fayda sağladı. ‘Renklendir Hayatı’ özellikle gönüllü grupların ilgisi ve belediyeler tarafından büyük takdirle karşılanıyor.
 
Belediyelerin ve şehir sakinlerinin projeyi kendi ilçelerinde, mahallelerinde de başlatmamız için bize ulaşan taleplerinden büyük mutluluk duyuyoruz.
 
Şimdi Kuşadası’nda 7’nci çalışmamızı yürütürken, dokunduğumuz alanlara değer kattığımızı, renklerle insanları ve dünyayı algılayışlarını değiştirerek, yaşam alanlarını sadece renklerle dönüşterek daha sosyal, daha keyifli ve daha yaşanabilir hale getirdiğimizi görmek bizi gururlandırıyor.”


Değirmenci: “Kuşadası Tepe Mahallesi renklerle şehrin simgesi haline geliyor”
 
Marshall İletişim Müdürü Betül Değirmenci ise, “Marshall Renklendir Hayatı projesi, Tepe Mahallesi sakinlerinin yaşam alanında dönüşüm ve gelişim yarattığı gibi, buraya Kuşadalılara ve turistlere ilham verecek rengarenk güzelleştirilmiş bir yer kazandırıyor. Gezginlerin rotasını bu alana da çekerek Kuşadası’nın misafirlerine çok daha renkli bir ‘Hoş geldin’ demesini de sağlayacak. İlçeye son derece hakim bir konumda bulunan mahallede sadece binaları boyamakla kalmıyoruz, burada yaşayan insanların mahalleleriyle gurur duymalarının yanısıra, Instagram fotoğrafçıları ve gezginler için bir cazibe merkezi haline gelmeye başladığını şimdiden gözlemliyoruz.
 
Kuşadası’ndaki bu proje Venuart Grubu’nun azmi, inancı ve emeği ile hayata geçirildi ve Kuşadası Belediyesi’nin kararlı ve çok anlamlı desteği ile ilçenin en kıymetli bölgesini adeta bir şehir sembolüne dönüştürüyor.
 
Proje kapsamında toplam 401 bina için boya desteği sağlanacak. İlk etapta 177 ev Marshall renkleriyle ve 4 mevsim her hava koşuluna dayanıklı Akrikor dış cephe boyalarıyla boyandı. Tüm evlerdeki boya işlemlerinin 2019 Nisan ayında tamamlanması planlanıyor.
 
Renklendir Hayatı projesiyle bu kez Kuşadası’nda hayatların pozitif dönüşümüne ve şehre renklerimizle imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
 
Kayalı: “Mahalle sakinlerimizin ve ziyaretçilerimizin de yapılan çalışmayı beğeni ile karşıladığını görmek bizleri mutlu ediyor”
 
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı da, “Tepe Mahallesi olarak anılan Dağ Mahallesi, Kuşadası Limanı’na gelen turistlerin ilk gördüğü yer olması ve tüm panoramik fotoğraflarda görünmesi nedeniyle kentimiz açısından çok önemli bir lokasyon. Bu nedenle de bu bölgede Belediyemiz, Marshall ve Venuart işbirliğinde sürdürülen renklendirme çalışmasının kent estetiğine önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Mahalle sakinlerimizin ve ziyaretçilerimizin de yapılan çalışmayı beğeni ile karşıladığını görmek bizleri mutlu ediyor. Renklendir Hayatı projesinin kentimizde yaşama geçirilmesine katkı sunan Marshall’a ve Venuart’a tüm Kuşadası halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Venuart sanatçısı Venüs Şahin ise, yasamın renkliliğinden ilham alarak oluşturdukları  projede “Renklendir Hayatı” sloganıyla insanların hayatına renk katan Marshall ve çevre dostu Kuşadası Belediyesi ile çalışmaktan  büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Biz Venua olarak değişimin aracı olarak sanatı seçmiş bir ekibiz. Renkler Birliği Projesi'yle renklerin ve sanatın dönüştürücü gücünü insanlara anlatmak istiyoruz. Önyargıları ve klişeleri bir kenara bırakıp, unuttuğumuz renkleri hatırladığımızda ve onları korkmadan cesurca hayatımızın bir parçası haline getirdiğimizde, nasıl pozitif dönüştürücü güce sahip olduğunu insanlara göstermek istiyoruz.  Marshall'ın renkleriyle ve Kuşadası Belediyesi'nin desteğiyle hayata geçen projemiz için sadece renkleri belirleyip, duvar resimlerini tasarlamakla kalmadık, iki kadın olarak biz de işçilerle birlikte altyapı çalışmalarından yol yapımına, sıva-boya işlerinden beton dökümüne kadar mahalleyi emek emek yeniliyoruz. Sonuca yaklaştıkça heyecanımız ve şevkimiz de artıyor” dedi.
 
Duvarlar pop-art sanat çalışmalarıyla donatılacak
 
Projede Marshall tarafından boyanan evler sanatçılar Venüs Şahin ve Çağla Cansın Karaman’ın evlerin duvarlarında yapacakları pop-art tarzı sanat çalışmaları için zemin oluşturacak. Sanatçılar daha önce Kuşadası Belediyesi trafolarını pop-art tarzı çalışmalarla ve Yeşilçam sanatçılarının figürleri ile renklendirmişti.
Yorum Yap
Kuşadası Gündem
Türkiye'nin Belediye Tablosu Değişecek'
Türkiye'nin Belediye Tablosu Değişecek'
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ile yürütülen ittifak çalışmalarına ilişkin, 'Titiz bir çalışma oldu.
Bisikletli Gence Çarpıp Kaçan Sürücü CHP'li Başkan Çıktı
Bisikletli Gence Çarpıp Kaçan Sürücü CHP'li Başkan Çıktı
AYDIN'ın Efeler ilçesinde otomobiliyle çarptığı bisikletli gencin ölümüne neden olduktan sonra kaçan sürücünün, CHP Germencik Gençlik Kolları Başkanı Onur Kocabaş. olduğu ortaya çıktı.
Çarptığı Genci Ölüme Terk Eden CHP'li Başkan Tutuklandı
Çarptığı Genci Ölüme Terk Eden CHP'li Başkan Tutuklandı
Aydın'ın Efeler ilçesinde, çarptığı bisikletli genci ölüme terk edip kaçan CHP Germencik Gençlik Kolları Başkanı Onur Kocabaş, 35 gün sonra yakalandı ve tutuklandı.
Empati Parkuru'nda Gözleri Kapalı Yürümekte Zorlandılar
Empati Parkuru'nda Gözleri Kapalı Yürümekte Zorlandılar
AYDIN'da görme engellilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak için AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 'Empati Parkuru' kuruldu.
Büyükşehir Umurlu'da Temizlik Çalışması Yaptı
Büyükşehir Umurlu'da Temizlik Çalışması Yaptı
Aydın Büyükşehir Belediyesi, Efeler ilçesine bağlı Umurlu Mahallesi'nde kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.
Hakan Çağlar Erürker; 'Halkın İçinde, Aydın'ın Emrinde Olacağız'
Hakan Çağlar Erürker; 'Halkın İçinde, Aydın'ın Emrinde Olacağız'
AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hakan Çağlar Erürker, seçim çalışmalarına Aydın'ın Yenipazar ilçesinde devam etti.
Kuşadası Limanı'nda Deniz Kirliliğine Müdahale Tatbikatı
Kuşadası Limanı'nda Deniz Kirliliğine Müdahale Tatbikatı
AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki Ege Port Yolcu Limanı'nda, deniz kirliliği tatbikatı yapıldı.
Sezonun Aon Kruvaziyer gemisi geldi
Sezonun Aon Kruvaziyer gemisi geldi
Eski CHP 'li  Belediye Başkanı Esat Altungün AK parti'ye üye oluyor
Eski CHP 'li Belediye Başkanı Esat Altungün AK parti'ye üye oluyor
Aydın'da Ekonominin Atağa Kalkması İçin Yol Haritası Belirlendi
Aydın'da Ekonominin Atağa Kalkması İçin Yol Haritası Belirlendi
Aydın Valiliği ile Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği toplantıda kentin atağa kalkması için hayata geçirilecek yeni yol haritası masaya yatırıldı.
Sınav Soruları Verilen Fetö Sanığına 2 Yıl 6 Ay Hapis Cezası
Sınav Soruları Verilen Fetö Sanığına 2 Yıl 6 Ay Hapis Cezası
AYDIN (İHA) – Aydın’da, sınav soruları kendisine verilerek komiser yardımcılığı sınavını kazanan eski bayan polis, 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Cumhuriyet Bayramı, Forum Aydın'da Coşkuyla Kutlandı
Cumhuriyet Bayramı, Forum Aydın'da Coşkuyla Kutlandı
Aydın ve çevre illerin alışveriş ve eğlence merkezi Forum Aydın, 27 – 28 Ekim Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirdiği etkinliklerle coşku dolu bir Cumhuriyet Bayramı kutlamasına imza attı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:52
Güneş
08:20
Öğle
13:28
İkindi
16:01
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN