Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 11 Ekim 2018 18:41:23 Tarihinde eklenmiştir. 57 Defa Okundu.

Bayim Olur Musun Fuarı Kapılarını Açtı

Bayim Olur Musun fuarı kapılarını açtıİSTANBUL, (DHA) - YERLİ ve yabancı markalar 16'ncı kez başlayan Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı'nda fırsat kovalayacak.

Bayim Olur Musun Fuarı Kapılarını Açtı

Bayim Olur Musun fuarı kapılarını açtı

İSTANBUL, () - YERLİ ve yabancı markalar 16'ncı kez başlayan Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı'nda fırsat kovalayacak. 14 Ekim tarihine kadar sürecek fuara 500 marka ve 40 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Fuarın açılışında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, 'Kamu ve özel sektör, hepimiz kol kola girerek markalarımızı daha da güçlü hale getireceğiz' dedi.

CNR Fuar Merkezi'nde 16'ncı kez kapılarını açan 'Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı'na, eğitimden gayrimenkule kadar pek çok alanda faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar büyük ilgi gösteriyor. Fuar kapsamında markasını büyütmenin yollarını arayan firmalar 14 Ekim tarihine kadar işbirliği anlaşmaları ve birebir görüşmeler gerçekleştirecek. Fuarın açılışına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, UFRAD Franchising Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem ve marka temsilcileri katıldı.

İstanbul CNR Fuar Merkezi'nde 27 bin 500 metrekare alanda gerçekleştirilen fuara bu yıl 500 yerli ve yabancı marka katılıyor ve 40 bin ziyaretçi bekleniyor. Bu yıl Türkiye'nin her bölgesinden yatırımcıların katıldığı fuara, yurtdışından da yoğun talep var. Fuara Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve İngiltere'den yatırımcılar ve işbirliği anlaşmaları için ticari heyetler katılacak. Söz konusu yabancı yatırımcılar Türk markalarıyla dört gün boyunca birebir görüşme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, Avrupa Franchise Federasyonu (EFF) toplantılarına da ev sahipliği yapacak olan fuar, birçok ülkenin franchise dernekleri üye markaları ve yetkililerini İstanbul'da bir araya getiriyor.

'TÜRKİYE'DE OLAN DÜNYAYA RAHAT BİR ŞEKİLDE ULAŞIR'

Fuarın açılışında konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, 'Biz söze başlarken 'doğu ve batı' demeyiz, 'doğu, batı,kuzey ve güney' deriz. Çünkü İstanbul ve Türkiye öyle bir yerdeki uçağa bindiğiniz anda 3 saat içerisinde en az 55 ülkeye ulaşırsınız. Türkiye öyle bir merkezde ve İstanbul öyle bir konumdaki burada olan dünyaya rahat bir şekilde ulaşır. Burada yaşayan, ticaret ve iş yapan şunu bilir; birkaç saat içerisinde Afrika'nın göbeğinde, Rusya'da, İran'da ve Londra'dadır. Onun için burada marka olmak, markayı temsil etmek emin olun dünyaya kendinizi reklam etmek, alışveriş imkanı elde etmek için büyük bir olanaktır' dedi.

'SÖZ KONUSU VATAN OLUNCA AYNI YÖNDE KOŞARIZ'

Söz konusu vatan olduğunda Türkiye'deki herkesin aynı yönde koştuğunu söyleyen Dr. Nebati, 'Biz kendi içimizde bazen aykırı düşünüyoruz. Ama söz konusu bayrağımız, vatan olunca hepimiz aynı yönde koşmaya devam ederiz. Onun için bu ülke kendisine karşı her türlü saldırıyı çok hızlı bir şekilde püskürtmekte üstün bir başarı elde etmiştir' diye konuştu.

'MARKALARIMIZI DAHA DA GÜÇLÜ HALE GETİRECEĞİZ'

Kamu ve özel sektörün el ele vererek markaları daha güçlü hale getireceklerini belirten Dr. Nebati, 'Şimdi kamu ve özel sektör, hepimiz kol kola girerek markalarımızı daha da güçlü hale getireceğiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin marka olduğuna, bayrağımızın güçlü bir marka olduğuna inanıyoruz. Bulunduğumuz coğrafik alanın marka olduğuna inanıyoruz ve bunun içinden çıkacak özle sektördeki markalarımızın da başarılı olacağına inanıyoruz' ifadelerini kullandı.

'FUARDA 500 MARKA YER ALIYOR'

UFRAD Franchising Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın ise, 'Dünyanın ilk 3'ü arasında yer alıyoruz. 3 bin yerli ve yabancı marka burada. 45 milyar dolarlık bir ticaret hacmi ve dünyanın her yerinde at koşturan, rekabet eden 200 marka ile Türkiye ekonomisinde yer almanın haklı gururu yaşıyoruz. Şu anda fuarda 500 marka yer alıyor' dedi.

'2019 YILINDA SEKTÖRÜN HACMİNİ 50 MİLYAR DOLARA ÇIKARACAĞIZ'

Dünyanın her yerinden marka sahiplerininkendi markalarını tanıtmak ve Türk markalarıyla işbirliği yapmak fuara katıldığını söyleyen Dr. Aydın, '30 ayrısektörden markalar, kendi çalışmalarını okul niteliğinde olan bu mekanda dünyayla paylaşıyorlar ve yeni iş kurma yöntemlerini birlikte geliştiriyorlar. 2018 yılı sektörün Türkiye'deki ticaret hacmi 43 milyar dolar, 2019 yılında bunu 50 milyar dolara çıkaracağız. 350 bin insan bu sektörde istihdam ediliyor' diye konuştu.

'ENFLASYONLA MÜCADELEDE BİZ DE YÜZDE 10 İNDİRİM KARARI ALDIK'

2018 yılında 15binden fazla girişimcinin sektöre dahil olduğunu ifade eden Dr. Aydın, '3 bin marka zincir konumunda bu markaların Türkiye'de 60 bin mağazası var. YurtdışınaaçılanTürkmarklarınsayısı 205 ama bu yetmez,arttırmak gerekiyor. Ayrıca UFRAD olarak bizler de enflasyonla mücadelede ürün ve hizmetlerimizde yüzde 10 indirim yapma kararı aldık' ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Dr. Mustafa Aydın, Dr. Nureddin Nebati ve diğer katılımcılara teşekkür plaketi takdim etti.Fuarın açılış kurdelesini hep birlikte kesen protokol, daha sonra fuarda yer alan stantları ziyaret etti.

(FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)

(Tür: İstanbul)

Yorum Yap
AYDIN
Vali Köşger; 'İnsanlığın Gözü Önünde Her Türlü İnsan Hakkı İhlali Yaşanmaktadır'
Vali Köşger; 'İnsanlığın Gözü Önünde Her Türlü İnsan Hakkı İhlali Yaşanmaktadır'
AYDIN (İHA) – Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Dünyanın birçok bölgesinde ve insanlığın gözlerinin önünde en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşanmaktadır” dedi.
Aydın'da 16 Bin Sürücüye 5,5 Milyon Lira Ceza Kesildi
Aydın'da 16 Bin Sürücüye 5,5 Milyon Lira Ceza Kesildi
AYDIN (İHA) – Aydın’da geçtiğimiz Kasım ayında polis ve jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde 16 bin 126 sürücüye 5 milyon 496 bin lira ceza kesildi.
Didim'de Cezaevi Firarisi Yakalandı
Didim'de Cezaevi Firarisi Yakalandı
Aydın’ın Didim ilçesinde 10 adet hırsızlık olayına karışan cezaevi firarisi bir şahıs polis tarafından yakalandı.
Ak Partili Erürker, Söke'de Vatandaşlarla Buluştu
Ak Partili Erürker, Söke'de Vatandaşlarla Buluştu
AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hakan Çağlar Erürker, seçim çalışmaları kapsamında Söke’de vatandaşlarla buluştu.
Jodyak Bot Üzerinde Bulunan İzler 5 Organizatörü Ele Verdi
Jodyak Bot Üzerinde Bulunan İzler 5 Organizatörü Ele Verdi
AYDIN (İHA) – Aydın’ın Kuşadası’nda Nisan 2018 tarihinde meydana gelen göçmen kaçaklığı operasyonunda ele geçirilen Zodyak bot üzerinden elde edilen izler 5 organizatörün yakalanmasını sağladı.
Aydın Büyükşehir Belediyespor Adını Üst Tura Yazdırdı
Aydın Büyükşehir Belediyespor Adını Üst Tura Yazdırdı
CEV Challenge Kupası ilk maçında Beşiktaş 3-1 mağlup olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, rövanşta, rakibini 3-0 yenerek adını 8’li finallere yazdırdı.
Aydın'daki Jeotermal Enerji Projesine Tepki
Aydın'daki Jeotermal Enerji Projesine Tepki
Aydın'ın Efeler ilçesinde yapılması planlanan jeotermal enerji santraline karşı çıkan bir grup mahallelinin santralin yapılacağı arazinin etrafının çitle çevrilmesine yönelik tepkisi, vali yardımcılarıyla yapılan görüşmenin ardından sona erdi.
Kamyonette Kaçak Avlanan Deniz Patlıcanı Ele Geçirildi
Kamyonette Kaçak Avlanan Deniz Patlıcanı Ele Geçirildi
AYDIN'ın Didim ilçesinde durdurulan bir kamyonette, avlanmasının yasak olduğu belirtilen 1500 adet deniz patlıcanı ele geçirildi.
Başkan Özakcan'dan Kadınlara Destek
Başkan Özakcan'dan Kadınlara Destek
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Kadın Haklarını Koruma Derneği Aydın Şubesi’nin derneğe gelir sağlamak amacıyla düzenlediği kermese katılarak destek verdi.
Pilot Adayı Merve Altun'den Geriye Bu Fotoğraflar Kaldı
Pilot Adayı Merve Altun'den Geriye Bu Fotoğraflar Kaldı
AYDIN'da düşen tek motorlu Cessna 172 tipi eğitim uçağında yaşamını yitiren pilot adayı Merve Altun'dan (28)geriye ilk yalnız uçuş sonrası yapılan kutlama görüntüleri kaldı.
Organlarıyla Umut Oldu
Organlarıyla Umut Oldu
Aydın'da geçen hafta bisikletiyle evine giderken plakası belirlenemeyen aracın çarpması sonucu yaralanan ve hastanede beyin ölümü gerçekleşen 24 yaşındaki gencin organları bağışlandı.
Nazilli'de 3 Aralık Engelliler Günü Kutlandı
Nazilli'de 3 Aralık Engelliler Günü Kutlandı
AYDIN'ın Nazilli ilçesinde, 3 Aralık Engelliler Günü için Nazilli Bedensel Engelliler Derneği ve Engellilere Destek Verenler Derneği'nin (NAZENDER) düzenleği etkinlik, izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
10°C / 3°C
Durum
Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:42
Güneş
08:12
Öğle
13:12
İkindi
15:37
Akşam
18:00
Yatsı
19:22
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN