Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 09 Ekim 2018 17:15:39 Tarihinde eklenmiştir. 114 Defa Okundu.

Erdoğan'a İnönü Cevabı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İsmet İnönü, Türkiye'nin tapusu Lozan'ın kahramanıdır.

Erdoğan'a İnönü Cevabı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İsmet İnönü, Türkiye'nin tapusu Lozan'ın kahramanıdır. Neyini söyleyeyim İnönü'nün. İnsana, her inanca saygılıdır. Siz kalkıyorsunuz İnönü üzerinden beni vurmaya çalışıyorsunuz' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Eğer bir kentte rant varsa o rantı oluşturanların orada oturanlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 'Orada oturanlara rantı vermeyip de dışarıdan başka mahallelerden getirdiğiniz adamlara rantı dağıtıyorsanız ona öncelikle siz sonra da biz karşı çıkacağız. Sizden sadece bir şey istiyorum, İstanbul'u teslim edin, kentsel dönüşüm nasıl olur bütün dünyaya gösterelim' ifadelerini kullandı. Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifini verdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Önümüzdeki günlerde parlamentoda genel kurula indireceğiz. İlgili komisyonun olağanüstü toplanmasını istedik. Ak mı kara mı her şey belli olacak. Emeklilikte yaşa takılanlar yüz binleri buldu. Siz hangi parti samimi hangisi samimi değil akla karayı genel kurulda göreceksiniz' ifadelerini kullandı.

'TERÖR BİR İNSANLIK SUÇUDUR' Terörün bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, 'Terörün yaşlısı genci yoktur. Teröristlerin vicdanı yoktur. Masum insanları çocukları katlederler. Her yola başvururlar. Bugün Hakkari Çukurca'dan bir şehit haberi daha geldi. Geçen hafta 8 şehidimiz vardı. Allah'tan rahmet diliyoruz. Terör örgütüyle masaya oturup pazarlık yapanları hiç kimse unutmasın. Defalarca uyardık kendilerini. Tuttuğunuz yol yol değildir dedik. Şimdi bizi suçluyorlar. Bütün şehitlerimizin vebali onların boynunadır' açıklamasında bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

'Siyaset niye vardır? Ülkeyi kalkındırmak için siyaset yaparız. Siyasetin varlık nedeni daha güçlü, daha saygın bir Türkiye'yi inşa etmektir. Bunun için mücadele ederiz. Bir memlekette adalet varsa orada huzur da barış da vardır. Gencecik çocukları hapse atıyorsanız orada adalet yoktur. Avukatı bile neden böyle savunma yapıyorsun diye hapse attılar. Hukuk, adalet, hukukun üstünlüğü, kamu vicdanı nerede bunlar? Bütün bunlar Türkiye'de adaletin, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün olmadığını gösteriyor. Türkiye'de 20 Temmuz'dan sonra bir dikta yönetimi vardır. Siyasi görüşlerini açık açık dile getiren hakimler var artık.'

'SUUDİ ARABİSTAN İLE İLİŞKİLERİMİZİ GÖZDEN GEÇİRMELİYİZ' Kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, 'Bir gazeteci Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki başkonsolosluğuna gidiyor, gidiş o gidiş çıkmıyor bir türlü. Rivayetler çok. İçeride öldürüldü, parçalandı, cesedi taşındı. Nasıl bir ülkeyiz biz? Trump Amerika'dan yüksek sesle bağırıyor. Yabancı bir gazeteciyi koruyamıyorsan onun güvenliğini sağlayamıyorsan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden söz edilebilir mi? Cemal Kaşıkçı'ya ne olduğunu kimse bilmiyor. Öldürüldüğü konusunda kesin rivayetler var. Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa gidişiyle ilgili görüntüyü yabancı bir haber ajansı yayınlıyor. Suudi Arabistan ile ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz. Sorumluluğu olanlar bulunarak yargıya teslim edilmeli. Dokunulmazlığı olanların tüm diplomatların derhal sınır dışı edilmesi lazım. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olamaz. Bunu yapabilirler mi göreceğiz. Ama biz takipçisi olacağız' değerlendirmesinde bulundu.

'SENİN FERİŞTAHIN GELSE BİR TOPLU İĞNE UCU KADAR AÇIK BULAMAZ'

'Kılıçdaroğlu geldi SSK'yı batırdı' diye defalarca söylendiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, 'Ben Genel Müdürlük yaparken SSK'yı batırmışım. 16 yıldır iktidardalar. Ne zaman canını acıtsam 'ey Kılıçdaroğlu sen SSK'yı batırdın' der. Hadi ben batırdım, sen niye düzeltemiyorsun. 16 yıldır ben Cumhurbaşkanı değilim, ben başbakan değilim, ben bakan değilim. Devlette bürokratım yasalar ne ise onun gereğini yaparım. Bir ordu müfettiş görevlendirdiler Kılıçdaroğlu'nun açığını bulabilir miyiz diye. Senin feriştahın gelse bir toplu iğne ucu kadar açık bulamaz' dedi. Kızılcahamam'da bir toplantı yapıldığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'özel sektörümüzün bu krizi fırsata çevireceğine inanıyorum' dediğini, 18 dakika sonra 'Türkiye'de ekonomik kriz yok manipülasyon var' dediğini anlatan Kılıçdaroğlu, 'Ne diyeyim, fırıldak bile bu kadar hızlı dönemez' diye konuştu.

'DAMADIN HAKKINDA DA TAZMİNAT DAVASI AÇACAK MISIN?' McKinsey ile ilgili sorduğu sorularla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

'Sorunun cevabını bir köşe yazarından aldım. Bana niye soru soruyorsun diyor. Benim bildiğim gazeteci sorunun cevabını merak eder. Soruların yanıtlanmasını engellemeye çalışıyorlar. Erdoğan Kızılcahamam'da 'Geçen gün bakan arkadaşlarıma söyledim bunlardan fikri danışmanlık hizmeti almayacaksınız dedim. Hiç gerek yok biz bize yeteriz' dedi. Demek ki 10 soru hedefini buldu. Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve 16 bakanlığı bir Amerika şirketine teslim edecekti. Şimdi yapamıyor. Ücreti mukabil tutulmuş bir danışmanlık firması dedi. Kaç lira ücret diye sorduk. Kendi sözcüsü Erdoğan'ı bir daha yalanladı. Hangisi doğru söylüyor, sözcüsü mü Erdoğan mı? Bizim sorularımızla en azından Türkiye Cumhuriyeti Devleti maliyesini götürüp bir Amerikan firmasına teslim etmediler. Damat, 'McKinsey ile ilgili sorular cehaletten değilse ihanettendir' dedi. Erdoğan 'artık fikir almayacaksın' dedi. Ama senin damadın 'ben Amerika'dan fikir almadan yönetemiyorum' diyor. Yaptığım iş doğru mudur yanlış mıdır birisinin kontrol etmesi lazım. Sayıştay, bunu yapamaz bir Amerikan firması ancak bunu yapabilir. Kayınpederin bunu iptal etti. Cehaletten mi ihanetten mi? Damadın hakkında da tazminat davası açacak mısın? Sana hain, cahil dediği için.'

'CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINDA KONUSU YİNE KEMAL KILIÇDAROĞLU' Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmalara değinen Kılıçdaroğlu, 'Camiler ve Din Görevlileri Haftasında konusu yine Kemal Kılıçdaroğlu. Benim atalarım dedelerim İran'ın Horasan'ından Türkiye geldi. Benim dedelerim atalarım Selçuklu döneminde buraya gelmişlerdir. Bin yıllık kalmışlığımız vardır Anadolu topraklarında. Anadolu erenleri olarak geldiler Anadolu'ya. Yunus Emre gibi Mevlana gibi. Benim büyükdedemi bilmek istiyorsan söyleyeyim mekanı Akşehir'dedir. Adı Seyyid Mahmud-i Hayrani'dir. Sen kim oluyorsun da benim Müslümanlığımı sorguluyorsun? Nakibüleşraf kayıtlarına bakacaksın benim kim olduğumu atalarımın kim olduğunu oradan öğreneceksin. Benim Müslümanlık anlayışım ona asla benzemez. Çünkü ben yalan söylemem. Benim inancımı sorgulamak için sana yetkiyi kim verdi?' diye konuştu.

'SİZ KALKIYORSUNUZ İNÖNÜ ÜZERİNDEN BENİ VURMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İsmet İnönü ile ilgili eleştirilerine ilişkin ise Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

'45 yıl önce hayatını kaybetmiş. Hayatı savaş meydanlarında geçmiş. Türkiye'nin tapusu Lozan'ın kahramanıdır. Savaş meydanlarında çarpışmış. Neyini söyleyeyim İnönü'nün. İnsana, her inanca saygılıdır. Siz kalkıyorsunuz İnönü üzerinden beni vurmaya çalışıyorsunuz. Bir bakıyorsunuz Türk ve Amerikan bayrağı beraber, bir karşılamada İnönü bunu tutuyor. Adam devlet geleneğini dahi istismar edecek acziyet içinde. Hiç kimse İsmet İnönü'yü aldatmadı ve kandırmadı. İsmet İnönü kendi iradesiyle çok partili hayatı getirdi. Kendi iradesiyle yenildiği zaman 'bu yenilgi benim en büyük zaferimdir, bu ülkeye demokrasiyi getirdim' diyecek kadar erdem sahibidir. İsmet İnönü hiçbir zaman keşke Yunan kazansaydı en azından halife kalırdı diyen hainin önünde secdeye durmadı. İsmet İnönü hiçbir zaman devletin kozmik odasını terör örgütüne açmadı. Hiçbir zaman kendi topraklarını terk etmedi.'

()

Yorum Yap
Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuruyla İlgili Kritik Açıklama: Bunların Hepsi Geçici
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki manipülasyonla ilgili yaptığı açıklamada, 'Şu anda döviz bakın düşmeye başladı, 5,2 buralara düştü; doların durumu bu. Daha önce de söyledim, bunların hepsi gelip geçici, bu da geçici.' dedi.
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye Ordusunun Güvenli Bir Şekilde Yer Alması Sağlanmalıdır'
CHP Grup Başkanvekili Özkoç: 'Sınırda Suriye ordusunun güvenli bir şekilde yer alması sağlanmalıdır'ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 'Suriye sınırında Suriye yönetimi ile irtibata geçilmeli, Suriye yönetiminin toprak bütünlüğünü göz ardı etmeden, toprak...
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Yıkım Senaryoları Kuranlara Esaslı Bir Ders Vereceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '1 Nisan'da yıkım senaryoları kuranlara esaslı bir ders vereceğiz.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela Açıklaması: 'Küresel Savaşa Döndürüldü'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu'dan Venezuela açıklaması: 'Küresel savaşa döndürüldü'ANKARA - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Venezuela'da yaşananlara ilişkin, 'Ne yazık ki ülkemizde de yapılanlara baktığımız zaman, böyle bir küresel savaşa döndürüldü.
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Mardin Mahir Ünal: CHP'nin Derdi 'Bu Ülkede Milletin İradesi Egemen Olmasın'dır
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mardin'de aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) eleştirilerde bulunarak, 'CHP'nin derdi başka, CHP'nin çözüm üretmek, öneri üretmek, iktidara alternatif olmak gibi bir derdi yok.
Hamza Dağ: 'Türkiye Genelinde Yüzde 60'ın Üzerine Çıkacağız'
Hamza Dağ: 'Türkiye Genelinde Yüzde 60'ın Üzerine Çıkacağız'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhur İttifakı olarak yerel seçimde Türkiye genelinde yüzde 60'ın üzerine çıkacaklarını savundu.
Palandöken Belediyesinde Efkan Ala'ya Vefa
Palandöken Belediyesinde Efkan Ala'ya Vefa
Palandöken Belediyesi tarafından Yıldızkent'te yaptırılan Kültür Merkezi'ne Efkan Ala'nın ismi verildi.
CHP'den İstifa Eden Başkan Gülbay DP'den Aday Oldu
CHP'den İstifa Eden Başkan Gülbay DP'den Aday Oldu
Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa eden Denizli'nin Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, düzenlenen törenle Demokrat Parti'ye (DP) geçerek 31 Mart yerel seçimlerinde DP'den belediye başkan adaylığını açıkladı.
Siyaset Yaptıkları Dönemde Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile Çalışan Gürcan Balık'ın Tahliye Kararı Durduruldu
Siyaset Yaptıkları Dönemde Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile Çalışan Gürcan Balık'ın Tahliye Kararı Durduruldu
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını ve Ahmet Davutoğlu'nun özel kalem müdürlüğünü yapan Gürcan Balık'ın tahliyesi durduruldu.
Hasan Celal Güzel İsmi Halk Kütüphanesi'ne Verildi
Hasan Celal Güzel İsmi Halk Kütüphanesi'ne Verildi
Hasan Celal Güzel ismi Halk Kütüphanesi'ne verildiANKARA - Gölbaşı Halk Kütüphanesi'nin ismi eski bakan Hasan Celal Güzel olara değiştirildi.
Putin: 'Türkiye'ye Saygı Duyuyor ve Taviz Veriyoruz'
Putin: 'Türkiye'ye Saygı Duyuyor ve Taviz Veriyoruz'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya ve Türkiye'nin Suriye krizini çözmek için taviz verdiğini ve Moskova ile Ankara arasındaki ilişkilerin güçlendiğini söyledi.
Erdoğan'dan, Halkı Sokağa Davet Eden Fatih Portakal'a: Ahlaksıza Bak, Yargı Gereken Cevabı Verecektir
Erdoğan'dan, Halkı Sokağa Davet Eden Fatih Portakal'a: Ahlaksıza Bak, Yargı Gereken Cevabı Verecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı sokağa davet eden Fatih Portakal'a isim vermeden yüklendi. Erdoğan, 'Edep fukarasının bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor, ahlaksıza bak, yargı gereken cevabı verecektir' şeklinde konuştu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:21
Güneş
07:44
Öğle
13:32
İkindi
16:35
Akşam
19:07
Yatsı
20:23
ANKET
TÜMÜ

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN