Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 07 Ekim 2018 22:34:36 Tarihinde eklenmiştir. 27 Defa Okundu.

Kız Kaardeşim Projesi Hayata Geçiyor

Kız Kaardeşim Projesi Hayata Geçiyor

Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye işbirliğinde, kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlendirmek, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve yeni fırsatlar yaratmak amacıyla yaşama geçirilen Kız Kardeşim Projesi Eğitim Tırı Kuşadası’na geldi. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda bulunan ve 4-5 Ekim tarihlerinde içerisinde kadınlara internet güvenliği eğitimi verilecek olan tırı ziyaret etti.

Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Coca-Cola Türkiye İletişim Müdürü Zeynel Çağlar ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esen Türker’in de bulunduğu ziyarette Başkan Kayalı, Kız Kardeşim Projesi kapsamında Kuşadalı kadınlara eğitim verilecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek projeye destek sunan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti. Kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Kayalı bu amaçla Kuşadası Belediyesi olarak Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin (KUŞAKK) kuruluşuna öncülük ettiklerini ve kadınlara mesleki vasıf kazandırmaya yönelik girişimlerin her zaman destekçisi olacaklarını söyledi.

Projeye öncülük eden Habitat Derneği’nin Başkanı Sezai Hazır ise Kız Kardeşim Projesi ile kadınların ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak

toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesini ve ekonomik kalkınmada aktif rol

almalarını sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Hazır, Kız Kardeşim Projesi ile kadınlara, Finansal Bilinç Programı, Bilişim Programı, İletişim Programı ve Girişimcilik Programı ana başlıklarıyla eğitim verileceğini belirterek projenin kadınlar arasında yerel ve bölgesel işbirliğinin güçlenmesini sağlayacağını ifade etti. Projeyle 7 bölge, 30 şehirden 9 bin kadına eğitim vermeyi amaçladıklarına dikkat çekerek projeye gösterdikleri ilgiden dolayı Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yorum Yap
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:56
Güneş
07:19
Öğle
13:03
İkindi
16:04
Akşam
18:35
Yatsı
19:51
ANKET
TÜMÜ

Kuşadası'nın Kurtuluşu Yerli Turist mi ? Yabancı Turist mi?