Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

Bu haber 29 Ekim 2015 15:20:05 Tarihinde eklenmiştir. 1064 Defa Okundu.

Eski eşini önce dövdü sonra da...

Antalya’da yaşayan Azerbaycan asıllı Türk vatandaşı Elmira A. kocasından gördüğü şiddeti anlattı.

Eski eşini önce dövdü sonra da...

Kapıyı açıp içeri girdiğimde kullanmadığım odamın kapısının açık olduğunu gördüm. Odaya girdiğimde ensemde bir nefes hissettim, döndüm ve eski eşimi gördüm bağırmaya bile yetişemedim. Bana vurdu o an bayıldım. Uyandığımda koltuğun üzerindeydim ve ellerimi, ayaklarımı, ağzımı bantlamıştı.

Bu dehşet ifadeler Antalya’da yaşayan Azerbaycan asıllı Türk vatandaşı Elmira A.'a ait. Talihsiz kadın, öldürülmekten annesine gönderdiği bir mesajla kurtuldu.

Antalya’da yaşayan Azerbaycan asıllı Türk vatandaşı Elmira A. (29) 9 yıl önce üniversitede tanışarak evlendiği eski kocası A.H.D. ile Siirt’e yerleşerek burada yaşamaya başladı. Aradan geçen süre içerisinde çiftin iki çocuğu dünyaya geldi.

Çocukların dünyaya gelmesiyle birlikte Elmira A. eşinden şiddet görmeye başladı. Özel bir okulda matematik öğretmeni olan eski eşinden sürekli şiddet gördüğü için boşanma kararı alan Elmira A. bunu dile getirince tekrar şiddet görse de kocasıyla anlaşmalı olarak ayrıldı. Boşanan Elmira A. Antalya’ya gelerek burada yaşamaya başladı.

Her şeyin düzelmeye başladığını düşünen genç kadın, 22 Ekim Perşembe günü evine gizlice giren eski eşi tarafından öldürülmekle tehdit edilip kolu kırıldı ve yüzüne aldığı darbeler sebebiyle gözlerinin altı morardı. Ölümün kıyısından döndüğünü anlatan Elmira A., korkudan evinin kapısını defalarca kilitlediğini ve yanından bıçak ayırmadığını söyledi.

“PEMPE GÖZLÜKLÜ BİR GENÇ KIZ OLARAK EVLENDİM”
Şiddete sadece boşandıktan sonra değil, evliyken de maruz kaldığını belirten Elmira A. gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Talihsiz kadın, “Evliyken şiddete maruz kaldığımda evden çıkarılmıyordum. Yüzümdeki morluklar belli olmasın diye okula ağır makyaj yaparak gidiyordum. Geçen yıl avukat bürosunda çalışırken yaşadıklarımdan dolayı işten çıkarıldım ve kadın sığınma evlerine sığınabildim.

Çok zor günler yaşadım. Biz eski eşimle aynı üniversitede okuduk. 4 yıl boyunca çok iyi ilgileniyordu. Pembe gözlüklü bir genç kız olarak evlendim” dedi.

Eski eşinin kendisini sürekli aldatmakla itham ettiğini belirten Elmira A. ”Beni aldatmakla suçladı ama asla böyle bir şey olmadı. Ben öyle bir ailede büyümedim. Babam hayatta olsaydı bu hallere düşmezdim. Sahip çıkacak kimsem yok” diye konuştu.

“SIRF ONDAN KURTULMAK İÇİN ÇOCUKLARIMDAN VAZGEÇTİM”
Annesinin her yıl gelerek 6 ay izinle yanında kaldığını ifade eden talihsiz kadın, çocuklarından sırf eski eşinden kurtulmak için vazgeçtiğini söyledi. Elmira A. “Çocuklarımdan sırf ondan kurtulmak için vazgeçtim. Bu ne kadar zor bir adım. Bir anne için ne kadar zor bir karar anlatamam. Bana şiddet uyguluyor ve gülüyor. Bana diyor ki ‘Bir şey olmaz bana. Sadece uyarı gelecek o da 2-3 bin TL ceza gelir öderim'” dedi.

BAYRAM İZNİNE GİTTİ YİNE ŞİDDET GÖRDÜ
Geçen bayram çocuklarını görmek için Batman’a gittiğinde yine şiddete maruz kaldığını ifade eden genç kadın, “Benimle konuşmak istedi. Özel bir şey konuşacağını düşündüm. Sonra bana vurmaya başladı. Benimle ahlaksız kadınlar gibi konuşmaya başladı. 'Kendini kaça satıyorsun?' dedi. Dövünce oğlum ağlayarak geldi ve babasına 'Baba, annemi bırak yoksa seni öldürürüm' dedi. "Çok dövdü bayıldım” diye konuştu.

ELLERİ, AYAKLARI VE AĞZI BANTLANDI ÖLÜMDEN BİR MESAJLA KURTULDU
Şiddet dolu günlerin sonuncusunu geçtiğimiz 22 Ekim Perşembe günü yaşayan Elmira A., evine gizlice girdiğini öne sürdüğü eski eşi A.H.D.’nin ellerini, ayaklarını ve ağzını bantladığını, kendisini döverek kolunu kırdığını ve ölümden döndüğünü söyledi. Annesine gönderdiği bir mesajla kurtulduğunu anlatan Elmira A. en son yaşadıklarını ise gözyaşları içinde şöyle anlattı:

KOMŞULAR İKİ STTE BİR GELİYOR
“Geçtiğimiz Perşembe günü yine eve geldim. Kapıyı her zaman 3 kere kilitlerdim. Kapıyı açıp içeri girdiğimde kullanmadığım odamın kapısının açık olduğunu gördüm. Odaya girdiğimde ensemde bir nefes hissettim, döndüm ve eski eşimi gördüm bağırmaya bile yetişemedim. Bana vurdu o an bayıldım. Uyandığımda koltuğun üzerindeydim ve ellerimi, ayaklarımı, ağzımı bantlamıştı. Ben anlamıyorum polis onu almış nasıl serbest bırakır. İlle ölmem mi gerekiyordu. Polis gelmeseydi gerçekten ölürdüm. Sağolsun komşular iki saatte bir gelip kontrol ediyorlar beni. 'Seni buraya öldürmeye geldim. Telefonuma program yükledim ve ben şu anda Batman’da görünüyorum. Benim burada olduğumu kimse ispat edemez' dedi.

KORKUDAN BIÇAKLA YATIYORUM
Annem sürekli arıyordu telefondan. Cevap vermedim, çünkü kameradan beni görür ve daha kötü olurdu. Mesaj yazdım. Ben gramere dikkat ederek yazarım mesajlarımı. Anneme bozuk dille 'ben uyumak" yazarak uyuduğumu mesaj attım. Annem bir şey olduğunu anlamış ve polise haber vermiş. Annem olmasaydı beni kurtaracak kimse yoktu. Artık korkudan bıçakla yatıyorum” dedi.

KADINA ŞİDDETE KARŞI YÜRÜMENİN FAYDASI YOK
Kadına karşı şiddet eylemlerine de değinen Elmira A., "Yürümekle, miting yapmakla bunun önüne geçilmiyor. O kadar miting yapıldı, hala hiçbir faydası yok. Sığınma evlerindeki kadınların da hali içler acısı. Ben üniversite mezunuyum, kendime öyle ya da böyle bir iş bulup ayakta durabilirim. Ama oralarda okuma yazma bilmeyen, ilkokul mezunu kadınlar bile var. Bu insanların tek başına ayakta kalmalarının imkanı yok" diye konuştu. Genç kadın, eşinin yaptıklarının cezasını çekmesini bekliyor. 

Yorum Yap
Yaşam
Ahmet Hakan, Defne Samyeli'nin Bikinili Fotoğrafını Övenlere Tepki Gösterdi
Ahmet Hakan, Defne Samyeli'nin Bikinili Fotoğrafını Övenlere Tepki Gösterdi
Ünlü yazar Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında Defne Samyeli hakkında 'Bu kadın 46 yaşında inanamıyorum' diyenlere sert çıktı.
20-26 Ağustos 2018 Haftası Başak Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
20-26 Ağustos 2018 Haftası Başak Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
Bu bayram aile ortamlarınızda bulunmak isteyeceksiniz sevgili Başak ve yükseleni Başak olanlar.
20-26 Ağustos 2018 Haftası Yengeç Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
20-26 Ağustos 2018 Haftası Yengeç Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
Günlük hayatınızın ritmi hareketli, eğlenceli ve aktif bir şekilde başlıyor sevgili Yengeç ve yükseleni Yengeç olanlar.
20-26 Ağustos 2018 Haftası Kova Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
20-26 Ağustos 2018 Haftası Kova Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
Arkadaşlarınızla paylaşımlarınız yüksek olarak hafta başlıyorsunuz sevgili Kova ve yükseleni Kova olanlar.
20-26 Ağustos 2018 Haftası Yay Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
20-26 Ağustos 2018 Haftası Yay Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
Oldukça hareketli, heyecanlı haberlerin devreye girdiği, haftalardan bir tanesi içinde olacaksınız sevgili Yay ve yükseleni Yay olanlar.
20-26 Ağustos 2018 Haftası Terazi Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
20-26 Ağustos 2018 Haftası Terazi Burcunu Neler Bekliyor? Hande Kazanova Anlattı...
Yakın çevrenizle beraber yapacağınız programlar hayatınızı keyiflendiriyor sevgili Terazi ve yükseleni Terazi olanlar.
Dünyadaki Seramik Uygulamalarını Köydeki Fotoğraf Sergisiyle Tanıttı
Dünyadaki Seramik Uygulamalarını Köydeki Fotoğraf Sergisiyle Tanıttı
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, dünyadaki seramik uygulamalarının fotoğraflarından oluşan sergiyi Bilecik'in Kınık köyünde açtı.
Kavuşmayı Bekleyen Aşıkları Trafik Kazası Ayırdı (1) - Gaziantep
Kavuşmayı Bekleyen Aşıkları Trafik Kazası Ayırdı (1) - Gaziantep
Kahramanmaraş'ta 2 Ağustos'ta meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 22 yaşındaki hemşire Ayten Teke, geride kavuşamadığı gözü yaşlı bir eş ve anne bıraktı.
Yunanlılar, Fransızlar Derken Şimdi de Japonlar'dan Gelen Siparişleri Yetiştirmeye Çalışıyor
Yunanlılar, Fransızlar Derken Şimdi de Japonlar'dan Gelen Siparişleri Yetiştirmeye Çalışıyor
Yunanlılar, Fransızlar derken şimdi de Japonlar'dan gelen siparişleri yetiştirmeye çalışıyor Trabzon'un Sürmene ilçesinde yaklaşık 60 yıldır elleri ile 15 bine yakın kemençe yaptı Kemençe ustası Hasan Sancak'ın kemençelerine yurt dışından yoğun talep geliyorTRABZON - Trabzon'un Sürmene...
Bayramda 5 Yıldızlı Otellere İmam Görevlendirilecek
Bayramda 5 Yıldızlı Otellere İmam Görevlendirilecek
Antalya Müftülüğü, Kurban Bayramı namazı için talepte bulunan ve mescitleri uygun 5 yıldızlı otellere imam görevlendirecek.
Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'na Ziyaretçi İlgisi - Konya
Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'na Ziyaretçi İlgisi - Konya
Konya'nın Beyşehir ilçesinde Geç Hitit döneminden kalan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'na, yerli ve yabancı turistlerin ilgisi artıyor.
Monoton Yaşam Alzheimer'a Yakalanma Riskini Artırıyor?
Monoton Yaşam Alzheimer'a Yakalanma Riskini Artırıyor?
'Monoton yaşam Alzheimer riskini artırıyor'Selin GÜRSEL-Hüseyin ÇAKMAK / İSTANBUL, (DHA)?ERKEN emeklilik ve eve kapanma halinin Alzheimer hastalığına yakalanma açısından bir risk olduğunu dile getiren Prof. Dr. Türker Şahiner, 'Hayatınızı monotonluktan kurtarın' uyarısında bulundu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
33°C / 25°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:52
Güneş
06:24
Öğle
13:22
İkindi
17:04
Akşam
20:07
Yatsı
21:31
ANKET
TÜMÜ

SORUYORUZ: 3. HAVA LİMANI İSMİ NE OLSUN ?