Dünya haberleri, son dakika haber ve gelişmeleri, Güncel  haberler, son dakika İhaber ve gelişmeleri. hava durumu, namaz vakitleri, sinemaları

'Seçim sonuçları morarttı' sözlerine açıklama!
'Seçim sonuçları morarttı' sözlerine açıklama!
AK Parti'nin aldığı yüzde 50'lik seçim başarısından sonra 'yüzü düştüğü' iddia edilen FOX TV sunucusu Fatih Portakal, çok konuşulan fotoğrafı hakkında açıklama yaptı.
Elmasoğlu: “Özgür basın demokrasinin olmazsa olmazı”
Elmasoğlu: “Özgür basın demokrasinin olmazsa olmazı”
Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, basında sansürün kaldırılışının 107’nci yıldönümünde 24 Temmuz’un Türk basın tarihi için çok önemli olduğunu ancak 1 asırdan fazla bir süre geçmesine rağmen Türkiye’deki basın yayın organlarının henüz tam anlamıyla özgürleşemediğini bildirdi.
EGE PLM Merkezi Hava Eğitim Komutanlığına tanıtıldı
EGE PLM Merkezi Hava Eğitim Komutanlığına tanıtıldı
Hava Eğitim Komutanı Hava Pilot Korgeneral Mehmet Çetin, Hava Teknik Okulları Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Hava Sınıf Okulları Komutanı Dr. Hava Tuğgeneral Ahmet Cural’ın katıldığı toplantıya, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve Ege Üniversitesi Üst Yönetimi eşlik etti. Toplantıda Ege Üniversitesi “Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE PLM)”deki uygulamalar hakkında Hava Eğitim Komutanlığı’na bilgi verildi.
Köye Dönüş Festivali’nde doğa ve saçlar bütünleşti
Köye Dönüş Festivali’nde doğa ve saçlar bütünleşti
Saç tasarımında dünya markası Harun Cici, memleketi Erzurum'un Tortum İlçesi'ne bağlı Alapınar'daki 'Köye dönüş festivali düzenledi. Festivalde köylü kızların saçlarında doğayı bütünleştiren Harun Cici amacının farkındalık oluşturarak köye dönüşü gerçekleştirmek istediğini belirtti. Köyde kadınların saçında, dağ ve bahçelerden toplanan doğal çiçek ve meyveleri katarak ilginç tasarımlar yapan Cici'ye, kuaför olan hemşehrisi Ahmet Özerbaş eşlik etti.
Balkanları Buluşturan Düğün
Balkanları Buluşturan Düğün
Otomotiv dünyasının önde gelen isimlerinden Çağlar Tenekeci, Ezgi Yılmaz ile bir ömür boyu mutluluğa evet dedi. İş dünyasını buluşturan düğünde çiftin tanıklığı yapan İzmir Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu ile eşi Sumru Kazançoğlu da bir sürpriz yaşadı. Çiftin 37. evlilik yıldönümlerini, gelin ve damat Çağlar Tenekeci ve Ezgi Yılmaz tanıklığında nikah tazeleyerek kutladı.
İzmir'e talih kuşu konabilir
İzmir'e talih kuşu konabilir
İzmir, sahip olduğu tarihi eserlerle Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde üst sıralara çıkabilir
'Ramazan Ayı bir yıl boyunca bizi Allah’ın rızasına şarj eder'
'Ramazan Ayı bir yıl boyunca bizi Allah’ın rızasına şarj eder'
Ramazan Ayı’nın manevi hayatımıza etkileriyle ilgili bir açıklama yapan İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Saffet Köse, bu ayın içinde diğer aylarda olmayan fıtır sadakası gibi ibadetlerin de bulunduğunu dolayısıyla ramazanın tüm ibadetleri barındırdığına dikkat çekti. Ramazan’ın maneviyatının bütün halinde bizi kuşatması gerektiğini belirten Prof.Dr. Köse, “Yapılan ibadetlerle birlikte Ramazan, önümüzdeki Ramazan’a kadar bizi iyiliklere, sevaplara, Allah’ın rızasına şarj eder” dedi.
Kadınlar ilk icraatı kendileri için istiyor
Kadınlar ilk icraatı kendileri için istiyor
7 Haziran seçimlerinden sonra uzlaşma mesajı veren Türk halkı, Hükümetin bir an önce kurulmasını beklerken, kadınlar da yeni Kabine’den ilk iş olarak pozitif ayrımcılık yapmasını bekliyor. Daha önce kabinede kadın bakan çağrısı yapan Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, şimdide yeni Hükümetten öncelikli olarak kadın sorunlarının çözümünü istedi.
Süleyman (Ağa) Cüneyt'in kemikleri sızlıyor
Süleyman (Ağa) Cüneyt'in kemikleri sızlıyor
Süleyman Kocabıyık'ın 'Süleyman (Ağa) Cüneyt'in kemikleri sızlıyor' başlıklı köşe yazısı...
Londra'daki İzmirli pound milyoneri
Londra'daki İzmirli pound milyoneri
Kariyerine İzmir Karşıyaka’daki öğrenci evinde başlayan mimar Burak Büyükdoğanay, gösterdiği cesaret ve doğru girişimlerle Londra’da ‘Davulcu’ ismini verdiği inşaat firmasının sahibi oldu. İngiltere’de sıfırdan başlayan, hatta ilk iş kontratını imzalamaya giderken metroya binecek parası dahi olmayan genç girişimci, artık yıllık 2 milyon pound iş hacmine sahip firması ile Londra ve çevresinde birçok inşaat ve projeye imza atıyor.
Zeynep ve Cesur’un mutlu günü
Zeynep ve Cesur’un mutlu günü
İzmir'in tanınmış isimlerinden eski gazeteci, başarılı organizatör Cesur Sert ile JTI Fabrika Finans Direktörü Zeynep Zeyrek dünyaevine girdikleri günü, tarihi Edward Whittall Köşkü'nün büyüleyen ortamında keyifli bir davet ile kutladılar. Yakın dostalarının ve ailelerinin katıldığı gecede çiftin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
'Kadınlar seçimlerde yine yok sayıldı'
'Kadınlar seçimlerde yine yok sayıldı'
Genel seçimler öncesinde bulunduğu her platformda kadınların Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) temsil oranının en az yüzde 50 olması gerektiğini savunan Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, son seçim sonuçlarına göre kadınların yine yok sayıldığının tescillendiğini söyledi. Siyasetçilerden bu açığı kapatmaları için kurulacak Hükümette mutlaka kadın bakan olmasını istediklerini dile getiren Elmasoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı isminin değiştirilerek Kadın kelimesinin de eklenmesini ve kadın sorunlarının çözümü için bakanlığın daha aktif olması gerektiğini vurguladı.
Türkiye Saç Ekiminde Marka Ülke
Türkiye Saç Ekiminde Marka Ülke
Dünyaca ünlü saç ekim otoriteleri bağımsız bir organizasyon olan dört günlük Workshop için İstanbul’da toplandı.
Ege Üniversitesi EGE-MATAL ile  markalaşacak
Ege Üniversitesi EGE-MATAL ile markalaşacak
Ege Üniversitesi Merkezi Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE MATAL) tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi. Devlet Planlama Teşkilatı tarafından desteklenen proje Ege Üniversitesi Fen Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’nin ortaklaşa yürüttükleri bir çalışma ile hayata geçirildi. Merkez, 1618 metrekare oturma alanı olmak üzere toplam 4300 metrekare alana kuruldu. EGE-MATAL, gerek mevcut gerekse ileride kurulacak laboratuvar alt yapıları ile Ege Üniversitesi’nin diğer araştırma merkezleri ile birlikte bir bütün oluşturma misyonunu üstlenecek. Aynı zamanda bu alt yapı diğer bölge üniversitelerinin ve sanayicilerin taleplerini de karşılayacak nitelikte olacak.
Zeytinyağı fiyatları yükseldi, taklitleri çoğaldı
Zeytinyağı fiyatları yükseldi, taklitleri çoğaldı
Uzmanlar tüketicileri uyarıyor; “Aşırı promosyonlu ürünlere kanmayın, markalı ürünleri tüketin….”
Kadın sorunları için önemli işbirliği
Kadın sorunları için önemli işbirliği
Niagara Vakfı’nın programı çerçevesinde kadın sorunları ve çözüm yolları hakkında bilgi almak için Türkiye’ye gelen Saint Louis Üniversitesi akademisyenleri, İzmir Üniversitesi’ne konuk oldu.
İAOSB’de AVM Tartışması: “AVM, trafiği kilitleyecek
İAOSB’de AVM Tartışması: “AVM, trafiği kilitleyecek
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB), yapılacak olan alışveriş merkezi, sanayicilerle yönetimi karşı karşıya getirdi. İAOSB Yönetiminin, Çevre Yolu’ndan bölgeye girişte sağda yer alan 45 bin metrekarelik alan için AVM veya outlet yatırımcıları için ihaleye çıkması bazı bölge sanayicilerinin tepkisini çekti. Daha önce İAOSB Yönetiminde de yer alan Dirinler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin, bölge girişine yapılması planlanan AVM’nin akşam saatlerinde tıkanan trafiği daha da kilitleyeceğini söyleyerek projeye karşı çıktı.
Evde çocuk bakımı ücreti için başvurular başladı
Evde çocuk bakımı ücreti için başvurular başladı
AVRUPA Birliği ile Türkiye'nin finanse ettiği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yönetiminde hayata geçirilen 'Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi' adlı proje için başvurular başladı. İzmir, Bursa ve Antalya'nın pilot bölge seçildiği proje kapsamında, İzmir için bin 750'si asil olmak üzere toplam 3 bin 500 başvuru kabul edileceğini dile getiren İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Engin Bilgili, koşulları sağlayan annelere 2 yıl süreyle 300 Euro destek verileceğini belirtip, "Çalışacak kişinin sigortasını anne ödeyecek, biz de bunları kontrol edeceğiz. Eğer herhangi bir şekilde bakıcıya ödeme yapılmaması durumunda yardım kesilecek. Projenin devamı için de, ekiplerimiz evlere ziyaretlerde bulunacaklar, yine sistem içinde de kontroller yapılacak" dedi.
DAHA FAZLA HABER GÖSTER
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
29°C / 23°C
Durum
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:23
Güneş
05:25
Öğle
13:13
İkindi
17:11
Akşam
20:49
Yatsı
22:40
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21
ANKET
TÜMÜ

SORUYORUZ: 3. HAVA LİMANI İSMİ NE OLSUN ?